z ekologią za pan brat

PROGRAM WYCIECZKI ekologicznej

Temat: Przyjaciele ziemi

Miejsce:

Stajnia Na Kępie w miejscowości Skierdy 5 km od Nowego Dworu Mazowieckiego, 25 km od centrum Warszawy (mapa)

Czas:

3 godziny. Dokładna godzina przyjazdu do ustalenia.

Koszt:

3 godziny:

Grupa 25 osób i więcej 32 zł brutto (25 zł netto) od dziecka

Grupa do 25 osób 39 zł brutto (30 zł netto) od dziecka nie mniej niż 975 zł brutto (750 zł netto) za całość

4 godziny:

Grupa 25 osób i więcej 38 zł brutto (29 zł netto) od dziecka

Grupa do 25 osób 42 zł brutto (32 zł netto) od dziecka nie mniej niż 1050 zł brutto (808 zł netto) za całość

Kontakt:

Magdalena Spława-Neyman 501 080 085

stajnianakepie@gmail.com

Katarzyna Sibilska 501 092 930

Program wycieczki:

Wszyscy wiemy, jak ważny jest szacunek do przyrody i dbanie o nasza planetę. Powinniśmy wpajać przyjazne ekologicznie nawyki dzieciom od najmłodszych lat. Ekologia jest stylem życia, sumą codziennych, świadomie podejmowanych decyzji wynikających z szacunku dla przyrody i troski o to, co zostawimy wnukom i prawnukom i dlatego warto jej uczyć. Proponujemy Państwu wycieczkę o tematyce ekologicznej. Dzieci w malowniczym miejscu, na łonie natury przy wykorzystaniu angażujących je zajęć będą zdobywać wiedzę na temat „zielonych” zachowań.

 • Zajęcia teoretyczne w stajni na temat koni – dzieci poznają zwyczaje i sposób życia

  koni, zapoznają się ze sprzętem jeździeckim i z rolą konia we współczesnym świecie oraz z zasadami bezpieczeństwa (wykład oczywiście jest dostosowany do wieku uczestników). Oprowadzenie po stajni, poznanie koni, nawiązywanie kontaktu: głaskanie, karmienie.

 • Zajęcia teoretyczne ekologiczne

Rozmowa na temat ekologii, czym jest, jej istota, jakie zachowania pomagają chronić nasza planetę, co możemy robić sami codziennie. Rozmowa o gatunkach chronionych i o zagrożeniach dla przyrody

 • Zajęcia praktyczne o tematyce ekologicznej – program dostosowany do wieku uczestników – robienie zabawek z naturalnych materiałów, gry i zabawy ekologiczne, zajęcia plastyczne
 • Utrwalenie zdobytej wiedzy poprzez grę terenową.

Gra terenowa jest formą grupowej rozrywki odbywającej się według z góry ustalonego scenariusza. Uczestnicy gry terenowej mają do wykonania pewne zadania, które wymagają od nich nie tylko wysiłku umysłowego, ale również sprawności fizycznej. Dzieci mają za zadanie korzystając ze wskazówek i podpowiedzi pokonać trasę i wykonać zadania związane z tematyką wycieczki. Zabawa jest pewną formą znanej wszystkim zabawy w podchody połączoną z zadaniami umysłowymi i ruchowymi. Dzieci bardzo łatwo wchodzą w klimat gry i bawią się wyśmienicie.

 • Ognisko z kiełbaskami (zapewniamy kiełbaski, pieczywo, napoje, ketchup, musztardę, jednorazowe tacki, kubeczki, sztućce)
 • Przejażdżka na kucykach

Nasze cele to:

  • Doskonalenie umiejętności pracy w grupie
  • Nauka zachowań ekologicznych, przekazanie wiedzy o działaniach istotnych dla naszej planety
  • Wyrobienie w dzieciach przekonania, że swoimi jednostkowymi działaniami tez mają szansę pomóc
  • Propagowanie szacunku do zwierząt i przyrody, zapoznanie dzieci z końmi,
  • Wykorzystanie terapeutycznych wartości kontaktu z naturą

Istnieje możliwość wersji dłuższej wycieczki – 4 godziny. Jest ona wówczas bogatsza o część dotyczącą przyrody otaczających nas okolic- nadwiślańskie łąki – częściowo rezerwaty. Dzieci zapoznają się z otaczająca roślinnością. Nauka odbywa się w formie zabawy i jest oparta na schemacie podchodów.

Comments are closed.