z ekologią za pan brat

PROGRAM WYCIECZKI ekologicznej

Temat: Przyjaciele ziemi

Miejsce:

Stajnia Na Kępie w miejscowości Skierdy 5 km od Nowego Dworu Mazowieckiego, 25 km od centrum Warszawy (mapa)

Czas:

3 godziny. Dokładna godzina przyjazdu do ustalenia.

Koszt:

3 godziny:

Grupa 26 osób i więcej 25 zł od dziecka

Grupa do 26 osób 650 zł za całość

Kontakt:

Magdalena Spława-Neyman 501 080 085

stajnianakepie@gmail.com

Katarzyna Sibilska 501 092 930

Program wycieczki:

Wszyscy wiemy, jak ważny jest szacunek do przyrody i dbanie o nasza planetę. Powinniśmy wpajać przyjazne ekologicznie nawyki dzieciom od najmłodszych lat. Ekologia jest stylem życia, sumą codziennych, świadomie podejmowanych decyzji wynikających z szacunku dla przyrody i troski o to, co zostawimy wnukom i prawnukom i dlatego warto jej uczyć. Proponujemy Państwu wycieczkę o tematyce ekologicznej. Dzieci w malowniczym miejscu, na łonie natury przy wykorzystaniu angażujących je zajęć będą zdobywać wiedzę na temat „zielonych” zachowań.

 • Zajęcia teoretyczne w stajni na temat koni – dzieci poznają zwyczaje i sposób życiakoni, zapoznają się ze sprzętem jeździeckim i z rolą konia we współczesnym świecie

  oraz z zasadami bezpieczeństwa (wykład oczywiście jest dostosowany do wieku uczestników). Oprowadzenie po stajni, poznanie koni, nawiązywanie kontaktu: głaskanie, karmienie.

 • Zajęcia teoretyczne ekologiczne

Rozmowa na temat ekologii, czym jest, jej istota, jakie zachowania pomagają chronić nasza planetę, co możemy robić sami codziennie. Rozmowa o gatunkach chronionych i o zagrożeniach dla przyrody

 • Zajęcia praktyczne o tematyce ekologicznej – program dostosowany do wieku uczestników – robienie zabawek z naturalnych materiałów, gry i zabawy ekologiczne, zajęcia plastyczne
 • Utrwalenie zdobytej wiedzy poprzez grę terenową.

Gra terenowa jest formą grupowej rozrywki odbywającej się według z góry ustalonego scenariusza. Uczestnicy gry terenowej mają do wykonania pewne zadania, które wymagają od nich nie tylko wysiłku umysłowego, ale również sprawności fizycznej. Dzieci mają za zadanie korzystając ze wskazówek i podpowiedzi pokonać trasę i wykonać zadania związane z tematyką wycieczki. Zabawa jest pewną formą znanej wszystkim zabawy w podchody połączoną z zadaniami umysłowymi i ruchowymi. Dzieci bardzo łatwo wchodzą w klimat gry i bawią się wyśmienicie.

 • Ognisko z kiełbaskami (zapewniamy kiełbaski, pieczywo, napoje, ketchup, musztardę, jednorazowe tacki, kubeczki, sztućce)
 • Przejażdżka na kucykach

Nasze cele to:

  • Doskonalenie umiejętności pracy w grupie
  • Nauka zachowań ekologicznych, przekazanie wiedzy o działaniach istotnych dla naszej planety
  • Wyrobienie w dzieciach przekonania, że swoimi jednostkowymi działaniami tez mają szansę pomóc
  • Propagowanie szacunku do zwierząt i przyrody, zapoznanie dzieci z końmi,
  • Wykorzystanie terapeutycznych wartości kontaktu z naturą

Istnieje możliwość wersji dłuższej wycieczki – 4 godziny. Jest ona wówczas bogatsza o część dotyczącą przyrody otaczających nas okolic- nadwiślańskie łąki – częściowo rezerwaty. Dzieci zapoznają się z otaczająca roślinnością. Nauka odbywa się w formie zabawy i jest oparta na schemacie podchodów.

Comments are closed.