Wycieczka poznajemy konie

Temat: Poznajemy konie

Miejsce: Ośrodek Stajnia na Kępie w miejscowości Skierdy 5 km od Nowego Dworu Mazowieckiego

Czas: Około 3 godziny

3 godziny:

Grupa 26 osób i więcej 25 zł od dziecka

Grupa do 26 osób 650 zł za całość

Kontakt:

Katarzyna Sibilska 501 092 930

Magdalena Spława-Neyman 501 080 085
stajnianakepie@gmail.com

Program wycieczki:
(może ulec zmianom w zależności od zainteresowania dzieci poszczególnymi częściami)

· Zajęcia teoretyczne w stajni na temat koni – dzieci poznają zwyczaje i sposób życia koni, zapoznają się ze sprzętem jeździeckim i z rolą konia we współczesnym świecie – wykład oczywiście jest dostosowany do wieku uczestników

· Gra terenowa „poszukiwanie sprzętu jeździeckiego”
Gra terenowa jest formą grupowej rozrywki odbywającej się według z góry ustalonego scenariusza. Uczestnicy gry terenowej mają do wykonania pewne zadania, które wymagają od nich nie tylko wysiłku umysłowego, ale również sprawności fizycznej. Dzieci mają za zadanie korzystając

ze wskazówek i podpowiedzi znaleźć elementy rzędu jeździeckiego ukryte na otaczających nasz ośrodek malowniczych łąkach. Zabawa jest pewną formą znanej wszystkim zabawy w podchody połączoną z zadaniami umysłowymi i ruchowymi. Dzieci bardzo łatwo wchodzą w klimat gry i bawią się wyśmienicie.

· Zajęcia plastyczne
Tworzymy wraz z dziećmi wyjątkowe i niepowtarzalne konie wykorzystując różne techniki plastyczne i dostępne materiały. Podczas zajęć dzieci uzupełniają wiedzę na temat życia koni, ich przyzwyczajeń, zachowań, naszej współpracy z nimi. Wykonane konie mogą być ciekawą ozdobą sali szkolnej i przypominać o mile spędzonym czasie.

· Samodzielne nawiązanie kontaktu z końmi
Dzieci mają okazję wykorzystać zdobytą wiedzę. Każde dziecko może samodzielnie lub z pomocą spróbować: przygotować konia do jazdy, wyczyścić, pogłaskać, nakarmić nawiązać z nim kontakt (forma uzależniona od liczebności grupy) .

· Ognisko z kiełbaskami (zapewniamy kiełbaski, pieczywo, napoje, ketchup, musztardę, jednorazowe tacki, kubeczki, sztućce)

· Na koniec każde dziecko ma możliwość skorzystania z krótkiej przejażdżki na kucyku. Nasze konie są spokojne i bezpieczne, przygotowane do pracy z dziećmi (pracują również w hipoterapii).

Nasze cele to:
– Doskonalenie umiejętności pracy w grupie
– Propagowanie szacunku do zwierząt i przyrody, zapoznanie dzieci z końmi,
– Wykorzystanie terapeutycznych wartości kontaktu z naturą
– Pobudzenie dziecięcej wyobraźni i kreatywności
– Bardzo, bardzo dobra zabawa

Comments are closed.