Wycieczka poznajemy konie

Temat: Poznajemy konie

Miejsce: Ośrodek Stajnia na Kępie w miejscowości Skierdy 5 km od Nowego Dworu Mazowieckiego

Czas: Około 3 godziny

3 godziny:

Grupa 25 osób i więcej 32 zł

brutto (25 zł netto) od dziecka

Grupa do 25 osób 39 zł brutto (30 zł netto) od dziecka nie mniej niż 975 zł brutto (750 zł netto) za całość

Kontakt:

Katarzyna Sibilska 501 092 930

Magdalena Spława-Neyman 501 080 085
stajnianakepie@gmail.com

Program wycieczki:
(może ulec zmianom w zależności od zainteresowania dzieci poszczególnymi częściami)

· Zajęcia teoretyczne w stajni na temat koni – dzieci poznają zwyczaje i sposób życia koni, zapoznają się ze sprzętem jeździeckim i z rolą konia we współczesnym świecie – wykład oczywiście jest dostosowany do wieku uczestników

· Gra terenowa „poszukiwanie sprzętu jeździeckiego”
Gra terenowa jest formą grupowej rozrywki odbywającej się według z góry ustalonego scenariusza. Uczestnicy gry terenowej mają do wykonania pewne zadania, które wymagają od nich nie tylko wysiłku umysłowego, ale również sprawności fizycznej. Dzieci mają za zadanie korzystając

ze wskazówek i podpowiedzi znaleźć elementy rzędu jeździeckiego ukryte na otaczających nasz ośrodek malowniczych łąkach. Zabawa jest pewną formą znanej wszystkim zabawy w podchody połączoną z zadaniami umysłowymi i ruchowymi. Dzieci bardzo łatwo wchodzą w klimat gry i bawią się wyśmienicie.

· Zajęcia plastyczne
Tworzymy wraz z dziećmi wyjątkowe i niepowtarzalne konie wykorzystując różne techniki plastyczne i dostępne materiały. Podczas zajęć dzieci uzupełniają wiedzę na temat życia koni, ich przyzwyczajeń, zachowań, naszej współpracy z nimi. Wykonane konie mogą być ciekawą ozdobą sali szkolnej i przypominać o mile spędzonym czasie.

· Samodzielne nawiązanie kontaktu z końmi
Dzieci mają okazję wykorzystać zdobytą wiedzę. Każde dziecko może samodzielnie lub z pomocą spróbować: przygotować konia do jazdy, wyczyścić, pogłaskać, nakarmić nawiązać z nim kontakt (forma uzależniona od liczebności grupy) .

· Ognisko z kiełbaskami (zapewniamy kiełbaski, pieczywo, napoje, ketchup, musztardę, jednorazowe tacki, kubeczki, sztućce)

· Na koniec każde dziecko ma możliwość skorzystania z krótkiej przejażdżki na kucyku. Nasze konie są spokojne i bezpieczne, przygotowane do pracy z dziećmi (pracują również w hipoterapii).

Nasze cele to:
– Doskonalenie umiejętności pracy w grupie
– Propagowanie szacunku do zwierząt i przyrody, zapoznanie dzieci z końmi,
– Wykorzystanie terapeutycznych wartości kontaktu z naturą
– Pobudzenie dziecięcej wyobraźni i kreatywności
– Bardzo, bardzo dobra zabawa

Comments are closed.